Reflexní terapie SU JOK

Já používám su-jok při diferenciální diagnostice, k utlumení bolesti  a nasměrování léčivé energie organismu. Použití Su Jok terapie je bezpečné, univerzální, má vysoký efekt, rozšiřuje diagnostické a léčebné možnosti. Nemůže zhoršit stav. Su Jok terapií lze zmírnit bolest, podpořit uzdravení, mobilizovat síly organizmu na boj s nemocí.

SU JOK je podle svých propagátorů univerzální diagnostická a bezléková léčebná metoda, která zmírňuje bolest, umožňuje první pomoc při akutních onemocněních, úrazech, léčbu funkčních poruch v těle, stabilizaci stavu a zlepšení při nemocech s chronickým průběhem. Autorem metody Su Jok je jihokorejský vědec, profesor Park Jae Woo, který na základě hlubokých znalostí východní filosofie a medicíny, shromažďovaných tisíce let a medicíny západní zpracoval přehled léčebných alternativních metod a vytvořil v nich systém a řád.

 


Podle učení Su Jok jsou při vzniku 
patologického procesu v těle tyto změny reflektovány v bodech podobnosti příslušných homosystémů (systémů podobnosti). Tyto body na „mapě“ ruky a nohy se liší od ostatního povrchu — mají zvýšenou bolestivost, histologické (mikroskopické) změny, jinou teplotu, jiné elektrické parametry než zdravá pokožka, občas mají i klinické změny (skvrny, bradavice atd.). Body jsou důležitým informačním vstupem do těla. Při jejich ošetření je posílána informace poškozenému orgánu k normalizaci jeho činnosti. Princip léčby přes body podobnosti spočívá ve stimulaci potřebných bodů, souvisejících s léčeným onemocněním. Při problémech (onemocněních) je nutno najít příslušný patologický bod, který je bolestivý, signalizuje poruchu a ošetřit jej. Analýzou pozice a stavu bodu podobnosti lze diagnostikovat a léčit související problémy.