Funkční manuální medicína dle konceptu Doc. Tichého

Bolí Vás záda a klouby? Vyšetření krve a rentgen nic neukázal?  Jste podezřelí, že simulujete a klasická medicína vám již může nabídnout pouze antidepresiva?Pravděpodobně máte nějakou funkční poruchu, která není ještě na těchto vyšetřeních patrná. Jestli se obratel hýbe hodně nebo málo, na rentgenu opravdu není vidět.I zánět, který ještě krevní testy neukážou, ukáže změnu ve svalovém napětí ( nejnovější vědecké výzkumy viz www.miroslavtichy.cz). A záněty velmi ovlivňují pohybový aparát a úspěšnost fyzioterapie!!!!! Pohybový aparát je pod vlivem mnoha faktorů, které jsme schopni s využitím pravidel  konceptu FMM Tichý odhalit a v mnoha případech i účinně léčit.

 

Co je Funkční manuální medicína dle konceptu Doc. Tichého

Unikátní fyzioterapeutická metoda, která vychází z nejnovějších vědeckých výzkumů. Díky metodě Doc. Tichého jsme schopni najít primární místo potíží a terapii přesně zacílit. Umíme najít latentní záněty, které zásadně ovlivňují  úspěch či neúspěch léčby. Pracujeme s funkční poruchou, která předchází té strukturální a již tedy obtížně měnitelné. Nejčastěji pomáháme pacientům, kteří mají potíže , ale lékařská vyšetření nic neukáží. Je to metoda s obrovským potenciálem, jelikož jsme schopni předejít opravdu velkým problémům.

Pracujeme s funkční poruchou. Umíme podle svalového napětí poznat zánět v těle a podle segmentu páteře určit v kterém orgánu. Pracujeme reflexně s patologickými řetězci a na rozdíl od všech ostatních metod rozlišujeme 3 druhy blokád. Tato metoda je diferenciálně diagnostická, jsme schopni najít to primární místo a hlavně je funkční, to znamená, že pracujeme s funkční poruchou, která předchází  té strukturální a již tedy obtížně měnitelné. Je to metoda s obrovským potenciálem, jelikož jsme schopni předejít opravdu velkým problémům. Ideální  využití manuální medicíny Tichý je však v prevenci.