Výsledky mé práce

Za 30 let své praxe v oblasti fyzioterapie mám za sebou obrovské množství případů, kdy má práce pomohla pacientům od bolestí a s tím spojených problémů s psychikou, vztahy a běžným fungováním. Zde uvádím několik případů z poslední doby.

Pacient přichází pro bolesti na hrudi. Interní vyšetření proběhlo a výsledky jsou bez nálezu. Pacient si stěžuje na zhoršení při pohybu. Při vyšetření dle Funkční manuální medicíny nacházíme oba druhy zánětu (virový i bakteriální). Dále strukturální rozšíření na hrudní pátěři, konkrétně na třetím, pátém a sedmém obratli. Léčíme oba záněty a dále aplikujeme reflexní tahy na strukturální rozšíření. Pacient dochází 6 týdnů na přelepování, omezuje pohyb pouze na všední denní činnosti a upravuje stravu dle Tradiční čínské medicíny (aby upravil vnitřní prostředí a urychlil tak léčení zánětu ). Po 2 měsících je bez potíží a může naplno sportovat. Úprava stravy je ale záležitost dlouhodobá, dalo by se říci, že na celý život. Jsou totiž složky potravy, které v nevhodných kombinacích podporují vznik latentního, podprahového a klinicky němého zánětu. O to víc nebezpečnějšího. 

Pacient přichází pro bolesti v podžebří. Obtíže spustila viróza zhruba před 4 týdny. Ošetřen na pohotovosti, infuzní terapie bez efektu, CT bez nálezu. Dle Funkční manuální medicíny Tichý nalezen virus v levé polovině těla. (poznáme to podle svalového napětí). Dále strukturální rozšíření 8 a 10 hrudního obratle s rotací doprava (obratel se hýbe více, než má). Po celkovém ošetření a vyšetření u nás byl pacientovi aplikován reflexní tah náplastí na pravé paži, a tím se obratle zarovnaly do osy (vědecký výzkum zaměřený na kožní receptory ). Pacient poučen, jak si má tah dělat sám. Odchází již s částečnou úlevou. Samozřejmě léčíme zánět. Po 6 týdnech bez obtíží, bez příznaků zánětu a obratle jsou v ose.

Byla u nás pacientka, kterou rok nepřetržitě bolí záda. Byla před rokem hospitalizována. K tomu se přidal chronický zánět močového měchýře. Když jsme pátrali, co obtíže vyvolalo, vzpomněla si, že pár dní před začátkem obtíží spadla na bruslích. Nikdo to bohužel nedal do souvislostí. Našli jsme kostrčový syndrom, virový zánět a 2 obratle strukturálně rozšiřující ( hodně se hýbající ). Léčíme zánět a k tomu samozřejmě děláme reflexní tahy náplastí a tím léčíme ty dva rozvolněné obratle. Po týdnu byla na přelepení a konečně po roce zaznamenala úlevu. Máme z toho radost. Co z toho vyplývá pro vás čtenáře? Po každém pádu se tělo „poskládá jinak“ a je dobré se na to raději preventivně podívat….

 

 

Pacientka, potíže 3/4roku. Bolest od kolene do půlky stehna a do poloviny lýtka. Na cévním bez nálezu. Dále vyšetřena na ortopedii, proběhla rehabilitace. Před půl rokem diagnostikováno zánětlivé ložisko kolem zubu, léčeno. Naší metodou jsme našli jednu polovinu těla po bakteriálním zánětu a v druhé zánět virový. Funkční blokády na páteři, řetězící se od vnitřního orgánu. Provedli jsme několik reflexních tahů náplastí a opět se bude léčit virový zánět….